Legionowo: Włamywacz samochodowy zatrzymany

Legionowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Wszystko wskazuje na to, że 32-letni Marcin H. włamał się do zaparkowanego na posesji fiata i dokonał kradzieży sprzętu fotograficznego i filmowego o wartości prawie 7 tys. zł. Wczoraj 32-latek usłyszał zarzut. Przyznał się do niego i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze.

W połowie kwietnia br. do legionowskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił o włamaniu do zaparkowanego na posesji przy ul. Kopernika w Legionowie fiata. Z samochodu zginął sprzęt fotograficzny i filmowy. Sprawca najpierw wyjął uszczelkę w tylniej szybie pojazdu, a następnie wszedł do środka. Wartość strat oszacowano na prawie 7 tys. złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego wspólnie z miejscową prokuraturą dociekliwie pracowali nad ustaleniem personaliów i zatrzymaniem podejrzanego. Dochodzenie wykazało, że przestępstwa mógł dokonać Marcin H.

W miniony poniedziałek 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, postawiono mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. Jeśli wina Marcina H. potwierdzi się, będzie on odpowiadał w okresie recydywy, gdyż czyn, którego prawdopodobnie się dopuścił, był w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne.

Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze. W trakcie zbierania materiału dowodowego przez śledczych, okazało się, że 32-latek może mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Policjanci nie wykluczają wiec kolejnych zarzutów.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.