Legionowo: Skanska dokończy Centrum Komunikacyjne

Nie będzie opóźnienia na budowie dworca. Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała stanowisko Urzędu Miasta Legionowo w sprawie wyniku przetargu na kontynuację budowy Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Oznacza to, że inwestycję dokończy jednak firma Skanska.

Urząd Miasta Legionowo rozstrzygnął przetarg (20.04) na dokończenie budowy Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Komisja przetargowa wybrała wówczas ofertę firmy Skanska S.A. z Warszawy, która zaoferowała cenę 29.692.711,79 zł brutto. Wśród złożonych dokumentów znalazły się oferty firm ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki z Warszawy, który zaoferował cenę 36.643.316,58 zł i 6 lat gwarancji oraz DORBUD S.A. z Kielc – zaoferował cenę 26.320.035,23 zł i 7-letnią gwarancję. Obie oferty zostały odrzucone. Według komisji firma DORBUD S.A. umieściła harmonogram rzeczowo – finansowy niezgodny z zapisami umieszczonymi w przetargu. Przedsiębiorca nie zgodził się z decyzją komisji i złożył zgodnie z obowiązującym prawem odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

14 maja KIO podtrzymała decyzję Urzędu Miasta Legionowo. W najbliższych dniach podpisana zostania umowę z firmą Skanska S.A. z Warszawy na dokończenie budowy Centrum Komunikacyjnego. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.