Legionowo: Włamywacz Hubert B. zatrzymany

Legionowscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie Legionowa. W trakcie podjętych czynności, bezpośrednio po zatrzymaniu, stróże prawa przedstawili Hubertowi B. 7 zarzutów dot. włamań.Podejrzany kradł mienie, które przedstawiało jakąkolwiek wartość, aby je następnie sprzedać. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 31-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Dotychczasowe podjęte przez śledczych czynności od momentu zatrzymania Huberta B. pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 7 zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie miasta Legionowa. 31-latek najczęściej dokonywał kradzieży: biżuterii, alkoholu, sprzętu fotograficznego, kosmetyków, telefonów komórkowych. Łupem padały rzeczy, które można było łatwo i szybko sprzedać. Z tego przestępczego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Sprawca wykorzystywał nieobecność domowników i przy pomocy posiadanych przy sobie narzędzi włamywał się do mieszkań wyłamując zamki w drzwiach.

Należy podkreślić, iż mieszkaniec Warszawy został zatrzymany przez policjantów w niedzielę, w dniu, gdy większość mieszkańców naszego miasta przebywała na grobach swoich bliskich. Mężczyzna nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany na gorącym uczynku w momencie usiłowania włamania się do mieszkania w budynku wielorodzinnym. W tym przypadku wyrachowanie i spryt nie pomógł 31-latkowi.

Mężczyzna nie był wstanie wytłumaczyć swojego zachowania po zatrzymaniu. Tym bardziej, że znaleziono przy nim narzędzia służące do wyłamywania zamków. Wymieniony był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Podjęte w sprawie kroki pozwoliły śledczym w przeciągu kilkunastu godzin na zebranie materiału dowodowego i przedstawienie mu 7 zarzutów . Z dokonanych ustaleń wynika, iż 31-latkowi zostaną przedstawione kolejne zarzuty włamań na terenie Warszawy i Legionowa.

Hubert B. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymanemu za kradzieże z włamaniem grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.