Legionowo: W garażu nielegalne papierosy

30-latkę zatrzymali funkcjonariusze referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej Komendy. W garażu, który wynajęła Olga O. policjanci ujawnili 5100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty skarbu państwa zostały wycenione na ponad 100 tysięcy złotych. Kobieta już została przesłuchana na okoliczność przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego za co kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.

W ubiegłym tygodniu policjanci do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy w związku z informacją o przechowywaniu papierosów pochodzących z niewiadomego źródła, udali się na ulicę Czarnieckiego w Legionowie. Kiedy policjanci otworzyli garaż wynajmowany przez 30-letnią Olgę O. ujawnili tam 5100 paczek papierowów, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kobieta w momencie zatrzymania była bardzo zdenerwowana, za wszelką cenę próbowała nie dopuścić policjantów, aby otworzyli drzwi od garażu.

Kobieta została zatrzymana i przesłuchana. Straty skarbu państwa oszacowane w związku z ujawnieniem nielegalnego towaru to ponad 100 tysięcy złotych. Wkrótce usłyszy zarzuty przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego za co kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.