Kałuszyn: Pożar trzciny i trawy

We wtorek (21.04) o godzinie 15:12 do legionowskiej straży pożarnej, wpłynęło zgłoszenie o pożarze trzciny i trawy w miejscowości Kałuszyn gm. Wieliszew w pobliżu stadniny koni „Klucz”. Pożarem objęty był teren około hektara. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze. Po przybyciu w rejon pożaru pierwszych podmiotów ratowniczych, oceniono siły i środki jako niewystarczające do walki z żywiołem. Do działań włączono ciężki zastęp gaśniczy z OSP Krubin.

Strażacy blisko dwie godziny walczyli z rozprzestrzeniającym się w początkowej fazie pożaru, ogniem. Po zlokalizowaniu, przystąpiono do gaszenia przy pomocy 2 linii gaśniczych oraz ręcznych tłumic. Po ugaszeniu całe pogorzelisko zostało dokładnie przelane wodą z działka wodnego, aby wyeliminować potencjalne zarzewia ognia. Zastęp z OSP Krubin prowadzący zabezpieczenie wodne akcji gaśniczej, czerpał wodę z hydrantu zlokalizowanego w Olszewnicy Starej.

Udział w akcji:
471-22 – JRG Legionowo
479-56 – OSP Kałuszyn
479-66 – OSP Skrzeszew
477-62 – OSP Krubin

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.