Legionowo: Trybuna która wytworzy prąd

Legionowscy kibice piłki nożnej już wkrótce będą mogli oglądać spotkania swojego ulubionego zespołu także jesienią bez obaw o to, że zmokną. Zarządca terenu, KZB Legionowosp. z o.o. rozpoczyna budowę zadaszenia nad częścią trybuny. To nie wszystko – zamontowana na nim zostanie instalacja fotowoltaiczna, która dostarczy prąd do znajdującego się na stadionie budynku wielofunkcyjnego.

– Wymogi licencji II ligi to zadaszenie 250 miejsc, ale o klasę wyżej to już 500 miejsc zadaszonych, trochę wychodzimy więc w przyszłość – mówi prezes KS Legionovia KZB Legionowo Dariusz Ziąbski, dodając, że dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej zmniejszy się klubowe zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Instalacja zamontowana na dachu trybuny dostarczy energię elektryczną do budynku wielofnunkcyjnego, w którym znajdują się oprócz biur i szatni dla zawodników także siłownia i bar, a także dla budynku, który stanowi zaplecze dla pracowników KZB.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.