Legionowo: Sztandar dla Państwowej Straży Pożarnej

W poniedziałek (31.05) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla legionowskich strażaków. W uroczystości udział wziął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

Apel rozpoczęto złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztofowi Hejdukowi, po czym nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz odegranie hymnu narodowego. Następnie gospodarz obiektu Komendant Powiatowy PSP w Legionowie, st. bryg. Radosław Parapura przywitał wszystkich zebranych na uroczystości.

Kulminacyjnym momentem apelu było przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie, które rozpoczęto wbiciem pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru oraz wpisami do księgi pamiątkowej. W dalszej kolejności, kapelan mazowieckich strażaków ks. st. kpt. Jerzy Sieńkowski dokonał uroczystego święcenia sztandaru, po czym Przewodniczący społecznego komitetu ufundowania sztandaru przekazał sztandar na ręce Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztofa Hejduka. W imieniu legionowskich strażaków sztandar przyjął Komendant Powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Radosław Parapura, przekazując go następnie pocztowi sztandarowemu Komendy Powiatowej PSP w Legionowie. Na koniec dokonano prezentacji sztandaru przed pododdziałami strażaków oraz zaproszonymi gośćmi.

Ufundowanie i nadanie Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie sztandaru jest wyrazem podziękowania strażakom i pracownikom cywilnym za służbę oraz pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz województwa mazowieckiego.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.