Jabłonna: Policyjny dozór za przemoc

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 22-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez jabłonowskich mundurowych podczas interwencji domowej. Mieszkańcowi gminy Jabłonna przedstawiono zarzut znęcania się nad partnerką. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek dyżurny z Komisariatu Policji w Jabłonnie otrzymał zgłoszenie o interwencji domowej. Według informacji, 22-latek miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie z pokrzywdzoną funkcjonariusze potwierdzili przemoc domową, której od dwóch miesięcy dopuszczał się 22-latek wobec kobiety.

Mundurowi zakończyli interwencję osadzeniem mieszkańca gminy w policyjnej celi oraz wdrożeniem procedury „Niebieskiej Karty”. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru Policji oraz nakazał opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i zakazał zbliżania się do nich.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez Policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.