Legionowo: Szkolili się aby brać udział w akcjach

Przez dwa miesiące w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, trwał kurs podstawowy strażaka. Członkowie ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu legionowskiego, poznawali tajniki wiedzy strażackiej.

Kurs składał się z kilku etapów.  Druhowie poznawali wiedzę przy pomocy platformy e-learningowej oraz podczas spotkań w legionowskiej komendzie. Wszyscy uczestnicy musieli przejść egzaminy w komorze dymnej w Pionkach koło Radomia.

W niedzielę (29.03) wszyscy przystąpili do końcowego egzaminu. W teście trzeba było odpowiedzieć na 40 pytań zaznaczając prawidłowe odpowiedzi. Po części pisemnej przyszedł czas na egzamin praktyczny. Jedna grupa zaliczała prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych z rozwinięciem linii gaśniczej. W tym samym czasie druga grupa zdawała egzamin z łączności radiowej.  Trzecia grupa zaliczała wiedzę o aparatach powietrznych.

Wszyscy uczestnicy kursu zdali egazaminy i otrzymali stosowne zaświadczenia. Od teraz mogą brać udział w akcjach ratowniczo  – gaśniczych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.