Pilne
  • *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***                *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***

Legionowo: Debatowali o bezpieczeństwie

W środę wieczorem (25.03) w legionowskim Ratuszu odbyła się debata społeczna o bezpieczeństwie którą zorganizowano po zamieszkach jakie miały miejsce w Legionowie po śmierci 19 letniego Rafała. W wypełnionej po brzegi sali można było zauważyć zarówno młodzież jak i starsze pokolenie.

Debate poprowadził mł. insp. Piotr Idzikowski – naczelnik gabinetu Komendanta Stołecznego Policji. Do rozmowy z mieszkańcami przy stole zasiedli Jacek Kozłowski – wojewoda mazowiecki, Jan Grabiec – starosta legionowski, Roman Smogorzewski – prezydent Legionowa, doc. dr Elżbieta Bielecka  – Uniwersytet Warszawski, insp. Michał Domaradzki – komendant stołeczny policji, gen. Władysław Padło- pełnomocnik komendanta głównego policji ds. kontaktu z samorządem terytorialnym i organizacjami społecznymi, insp. Waldemar Perdion – komendant powiatowy policji.

Wśród wielu spraw poruszanych przez mieszkańców były takie jak nękanie przez policję kibiców Legii Warszawa czy przeszukiwanie na ulicy dorosłych mężczyzn co jest dla nich uwłaczające i poniżające. Mieszkancy wskazali na opieszałość w pracy policji i prokuratury w swoich indywidualnych sprawach. Środowisko kombatantów podziękowało za dotychczasową współpracę i bezpieczeństwo na ulicach miasta a mieszkańcy poszczególnych osiedli wnioskowali o częstsze patrole w ich rejonie.

Zastępca prezydenta Piotr Zadrożny przedstawił badania o poczuciu bezpieczeństwa w mieście na multimedialnej prezentacji. Nie spodobało się to mieszkańcom którzy komentowali że statystykami się bezpieczeństwa nie poprawi.

Gdy w trakcie debaty poruszano tematy które były „laurką” dla samorządu i policji to część mieszkańców oscentacyjnie wyszła z sali.

Ponad dwugodzinną debatę podsumował Wojewoda Mazowiecki, który podkreślił wagę tego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja debat ze społeczeństwem, a także odniósł się do ostatnich wydarzeń, które miały miejsce pod budynkiem legionowskiej komendy. W swojej wypowiedzi podkreślił, że wydarzenia te nie zmienią dobrego wizerunku miasta Legionowo jako bezpiecznego dla jego mieszkańców.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.