Legionowo: Święto Organizacji Pozarządowych

W sobotę 18 września odbyło się święto legionowskiej strefy NGO. W godzinach od 14:00 do 18:00 mieszkańcy Legionowa zapoznawali się z ofertą stowarzyszeń i fundacji, które czekały na odwiedzających w namiotach na terenie wokół ratusza, w Parku Miejskim NSZZ Solidarność.

Święto Organizacji Pozarządowych, w skrócie ŚOP, to pierwsze takie spotkanie w jednym miejscu wszystkich organizacji pozarządowych, które prawdopodobnie będzie kontynuowane w przyszłych latach.

Urząd Miasta Legionowo zorganizował namioty, które stanęły na terenie parku. W każdym z nich przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji przygotowali różne atrakcje dla mieszkańców, wystawy i konkursy.

Goście, którzy odwiedzali miasteczko namiotowe, mogli porozmawiać z nimi i uczestniczyć w zajęciach przez nich prowadzonych. Wydarzeniu towarzyszyły dwa koncerty.

O godzinie 16.00 wystąpił zespół „Dwa Kolory”, natomiast o godzinie 17.00 usłyszeliśmy piękny recital Beaty Osytek. Najliczniejszą grupą okazali się harcerze, którzy mimo deszczu prowadzili ciekawe gry terenowe.

Hufiec ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów „RójTom”zorganizował m.in. rodzinną grę terenową po „miasteczku”, polegającą na wykonaniu szeregu zadań, których celem było lepsze poznanie organizacji podczas ŚOP.

Dużą popularnością wśród odwiedzających, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyła się też zagroda z alpakami oraz stoisko z psami ratowniczymi. Wśród atrakcji, jakie czekały na mieszkańców miasta, znalazły się: konkursy z nagrodami książkowymi dla dzieci i dorosłych, punkty poradnictwa, ekspozycje prac podopiecznych fundacji, animacje sportowe, pokazy tresury, wystawy pamiątek, fotografii, pokazy jak wykonywać ekologiczne torby na zakupy, prezentacje ubioru i sprzętu wojskowego, wystawa prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami, a także rozmowy z ekspertami i kiermasz.

Na stoisku urzędu miasta po wypełnieniu ankiety można było otrzymać pojemnik do segregowania odpadów oraz porozmawiać na „ekologiczne” tematy, czyli o ochronie powietrza, o dotacjach i wymianie pieców węglowych oraz o systemie gospodarowania odpadami. Strażnicy miejscy wykonywali przegląd rowerów oraz rozdawali gadżety rowerowe, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.