Legionowo: Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

Blisko 2 promile alkoholu miał w organizmie 52-latek, którego ujęli obywatele pod jednym ze sklepów w Legionowie. Nietrzeźwy został przekazany policjantom i niebawem usłyszy zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w świąteczny poniedziałek w okolicy jednego z legionowskich sklepów. Świadkowie zauważali jak pod placówkę handlową podjechał samochód osobowy marki Honda, z którego wysiadł kierujący, będący wyraźnie pod wpływem alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiona została Policja, a świadkowie uniemożliwili kierowcy odjechanie spod sklepu.

Przybyli na miejsce mundurowi dokonali kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje sąd.

Zachowanie świadków opisanego zdarzenia to kolejny przykład obywatelskiej postawy pokazujący, że niema wśród społeczeństwa przyzwolenia na łamanie prawa i jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętaj, że kierowcy, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających stanowią bardzo duże zagrożenie na drodze.

Zawsze kiedy jesteś świadkiem tego typu sytuacji zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.