Legionowo: Straż Miejska z hybrydowym samochodem

Już wkrótce legionowska Straż Miejska ma szansę jeździć ekologicznym samochodem o napędzie hybrydowym. Trwa przetarg na zakup nowego radiowozu, w którym silnik spalinowy będzie wspomagany pracą cichego i oszczędnego silnika elektrycznego.

W 2014 roku samochody służbowe Straży Miejskiej zużyły blisko 9 tysięcy litrów benzyny oraz prawie 6 tysięcy litrów gazu. Paliwo to kosztowało ponad 50 tys. zł. Jak podają motoryzacyjne media, samochód zasilany zarówno silnikiem spalinowym jak i elektrycznym to nawet 20 tys zł oszczędności w ciągu 5 lat użytkowania – zależy to oczywiście od przejechanych odległości.

Hybrydowy samochód osobowy dla legionowskich strażników ma być fabrycznie nowy i wyprodukowany w ubiegłym roku, a jego wartość nie może przekroczyć 90 tysięcy złotych. Ma mieć nadwozie kombi i pojemność silnika pomiędzy 1600 a 1800 cm3. Spalanie w mieście nie może przekroczyć 4,5 l na 100 km.

– Nowe, ekologiczne auto zastąpi zużyty i bardzo awaryjny radiowóz – Fiat Palio. Często odwiedzający warsztat samochód zostanie całkowicie wycofany z użycia – mówi Adam Nadworski, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej.

Warto podkreślić, że samochód zostanie zakupiony z budżetu pochodzącego z opłat wniesionych za wycinkę drzew na terenie miasta – środki te muszą być wydane jedynie na zadania związane z ochroną środowiska.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.