Legionowo: Salezjańscy uczniowie z wizytą w Ratuszu

We wtorek (16.02) uczniowie z klas II A i II B ze Szkół Salezjańskich im. Św. J. Bosko w Legionowie odwiedzili ratusz. Młodzież spotkała się z Prezydentem Miasta Legionowo oraz zwiedziła najważniejsze pomieszczenia w magistracie.

Po wizycie w gabinecie prezydenta Legionowa, młodzi ludzie zostali podzieleni na zespoły, które otrzymały specjalne zadania. Uczniowie zostali poproszeni o zebranie informacji na temat profilu zaufanego, mieli dowiedzieć się jak starać się o dowód osobisty, jakie dokumenty są do tego potrzebne i jaki jest czas oczekiwania na jego wyrobienie. Dowiedzieli się również do kogo należy się zgłosić w sprawie otrzymania patronatu honorowego prezydenta nad planowaną imprezą oraz poznali szczegóły inicjatyw lokalnych. To ostatnie zagadnienie wzbudziło największe zainteresowanie. Młodzież pytała w jaki sposób można starać się o sfinansowanie realizacji swoich pomysłów w ramach inicjatywy lokalnej by powstało nowe boisko szkolne. Przetestowali profil Wirtualnej Urzędniczki Ewy i zadali pytanie do prezydenta. Po zainscenizowanym ślubie w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego młodzież otrzymała pamiątkowe gadżety i wróciła do zajęć lekcyjnych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.