Legionowo: Przywłaszczył portfel i płacił cudzą kartą

Legionowscy kryminalni zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który przywłaszczył należący do mieszkańca gminy Nasielsk portfel. Następnie dzięki znajdującej się w środku karcie płatniczej kilkukrotnie zrobił sobie niewielkie zakupy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku sierpnia do legionowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że skradziony został jego portfel, w którym znajdowały się dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa. Stwierdził także, iż ktoś dokonał już kilkukrotnie tą kartą płatności.

Śledczy natychmiast przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W wyniku podjętych czynności operacyjnych personalia osoby podejrzewanej o czyn szybko zostały ustalone. Po kilku dniach kryminalni znali już miejsce pobytu mężczyzny.

Zatrzymany w sprawie 52-letni legionowianin wczoraj trafił do komendy, gdzie usłyszał zarzuty przywłaszczenia cudzej rzeczy oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów i teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.