Legionowo: Pożar mięsa w garnku

W niedzielę (14.02) chwilę po godzinie 15, straż pożarna powiadomiona została o pożarze mieszkania na siódmym piętrze w bloku przy ulicy Siwińskiego. Do działań zadysponowano zastępy z JRG Legionowo oraz policje i pogotowie ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce zastano zadymienie na klatce schodowej. Dym wydobywał się z jednego z mieszkań. Na balkonie znajdowali się zarówno właściciel mieszkania jak i interweniujący policjanci.

Policjanci ewakuowali poszkodowanego

Funkcjonariusze policji jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru i ewakuowali na balkon właściciela lokalu. Tam bezpiecznie, mając cały czas dopływ tlenu, oczekiwali na przyjazd wezwanych na miejsce strażaków.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze. Natychmiast załoga przybyła pod wskazany adres. Funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań. Natychmiast udali się do mieszkania, gdzie zastali 79-letniego Jana K. Mężczyzna został wyprowadzony na balkon – mówi nadkom. Artur Bartczak z KPP Legionowo

Po wejściu do mieszkania, strażacy bezpiecznie ewakuowali właściciela oraz policjantów. Mężczyzna został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Okazało się, że nic mu nie jest i pozostał na miejscu zdarzenia.

Spalone mięso w garnku

Strażacy ustalili, że powodem silnego zadymienia jest spalone mięso w garnku. Potrawa została zalana wodą z kranu a mieszkanie i klatka schodowa przewietrzone.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
471M53 – JRG Legionowo
01-171  Zespół Ratownictwa Medycznego
ZZ805 – KPP Legionowo

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.