Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Góra: Spłonęła stara stadnina koni

W sobotę (13.02) o godzinie 23:40 w miejscowości Góra gm. Wieliszew wybuchł pożar opuszczonej stadniny koni. Na miejsce udały się zastępy z Nowego Dworu oraz Legionowa. 

Strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, jeszcze przed dotarciem na miejsce pożaru, zgłaszali, że widać ogromną łunę ognia i prosili o dosłanie większej ilości zastępów z wodą.

Po przybyciu ustalono, że płonie stara stadnina koni o wymiarach 10×15 metrów. Na miejsce wezwano jednostki OSP z powiatu legionowskiego.

Materiał był aktualizowany w czasie rzeczywistym

Aktualizacja 00:47
Po przybyciu na miejsce sił i środków z powiatu legionowskiego, zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki powróciły do koszar.  Zastępy OSP dowożą wodę na miejsce akcji, ponieważ w rejonie nie ma sieci hydrantowej.

Aktualizacja 01:47
Strażacy nadal walczą  z żywiołem. Po ugaszeniu będą jeszcze musieli rozebrać spalone elementy oraz przeszukać pogorzelisko. Ciężkie samochody gaśnicze cały czas dowożą wodę na miejsce pożaru.

Aktualizacja 02:14
Jak informuje Dyżurny Operacyjny Powiatu asp. sztab. Wiesław Małkiewicz – akcja dobiega końca. Po ugaszeniu pożaru, strażacy dokładnie wszystko muszą przelać i ugasić.

Aktualizacja 02:35
Akcja gaśnicza została zakończona. Obiekt przekazano właścicielowi na piśmie wraz z nakazem dozorowania.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
479M56 – OSP Kałuszyn
477M61 – OSP Krubin
477M62 – OSP Krubin
479M66 – OSP Skrzeszew
479M72 – OSP Wieliszew
479M88 – OSP Chotomów

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.