Legionowo: Porywacz pociągu niepoczytalny

Już dziś (30.03) Sąd Rejonowy w Legionowie wyda postanowienie co dalej z Marcinem S. który 14 września wczesnym rankiem porwał pociąg towarowy relacji Gdańsk – Pruszków. Do zdarzenia doszło na stacji Legionowo Przystanek. Biegli uznali że 35-latek jest niepoczytalny. Sąd musi podjąć decyzję czy umieści mężczyznę w szpitalu psychiatrycznym.

Do pociągu złożonego z lokomotywy i 23 wagonów podbiegł mężczyzna i chciał wedrzeć się do środka. Maszynista nie wpuścił napastnika, ale ten nie odpuszczał. 35-latek wskoczył na dach maszyny gdzie prawdopodobnie został porażony prądem i spadł na ziemię.

Po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego przez policjantów i prokuraturę Marcin S. usłyszał zarzuty, które wypełniają znamiona kilku przestępstw- sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, zmuszenia maszynisty pod groźbą pozbawienia życia do kontynuacji jazdy pociągu, pozbawienia wolności maszynisty, a także zniszczenia szyby w kabinie lokomotywy.

Mężczyzna został przebadany przez biegłych którzy stwierdzili, że jego poczytalność w momencie zdarzenia była zniesiona w stopniu całkowitym. Biegli rozpoznali również u mężczyzny chorobę psychiczną oraz uzależnienie od alkoholu i narkotyków. W ich opinii mężczyzna powinien być zamknięty na oddziale psychiatrycznym. Wskazana jest również kuracja odwykowa.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.