Legionowo: Policja ustala przyczyny pożaru na Sowińskiego

W dniu wczorajszym (3.11) o godzinie 18:57 w domu jednorodzinnym przy ulicy Sowińskiego w Legionowie, doszło do pożaru pomieszczenia na parterze. Policjanci patrolujący rejon miasta jako pierwsi zauważyli ogień.  

Według wstępnych ustaleń wynikało, że z budynku wyprowadzili oni starszego mężczyznę. Dziś więcej o akcji powiedział nadkom. Artur Bartczak z KPP Legionowo.

Policjanci zauważyli buchające płomienie z jednego pomieszczeń na parterze. Na balkonie na pierwszym piętrze stała kobieta z małym dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast wbiegli do środka budynku i w dymie nawoływali kobietę do opuszczenia domu. Po wyprowadzeniu jej na zewnatrz, ustalili, że w środku znajdują się jeszcze inne osoby: mąż i ojciec. Policjanci ponownie udali się do środka i w zadymionych pomieszczeniach odnaleźli 88-letniego mężczyznę. Został on ewakuowany na zewnątrz budynku. W tym czasie na miejsce przyjechała straż pożarna. Ratownicy zaopatrzeni w aparaty ochrony dróg oddechowch, weszli do środka i wyprowadzili 60-letniego mężczyznę. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Kobiecie z dzieckiem nic się nie stało. Starszemu mężczyźnie, jak i policjantom, podano tlen. Cała czwórka została odwieziona do szpitala karetkami pogotowia ratunkowego.

88-latek oraz obaj funkcjonariusze po badaniach opuścili szpitale. Na oddziale pozostał jednak 60-latek, u którego lekarze zdiagnozowali poparzenia 45 % powierzchni ciała.

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie pożaru. Powołany zostanie biegły specjalista z zakresu pożarnictwa. Wstępnie wiemy, iż w pobranej krwi od poparzonego mężczyzny w jego organizmie ujawniono prawie 3 promile alkoholu. Pożar wybuchł w części budynku, w której przebywał pijany mężczyzna. Pozostałe osoby były trzeźwe.

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.