Legionowo: Pijany z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

43-latek zlekceważył postanowienie sądu i pijany wsiadł za kierownicę forda. Mężczyzna został zatrzymany w Legionowie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej drogówki na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze uzyskali informację z policyjnej bazy danych, że mężczyzna złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legionowie.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i za niestosowanie się do wyroku sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.