Legionowo: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się 37- letni mieszkaniec Legionowa, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym że kierowca, który zatrzymał pojazd na parkingu i wszedł do sklepu może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów z drogówki wykazało, że 43-letni kierowca skody miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

W piątek, około godz. 23. do oficera dyżurnego legionowskiej komendy dotarła informacja o ujęciu przez 37-letniego mężczyznę kierowcy skody fabi, który chwilę wcześniej zatrzymał pojazd na parkingu i chwiejnym krokiem wszedł do sklepu. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce i potwierdzili informację. Ujętym kierowcą był 43-letni mieszkaniec Legionowa. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie blisko 4 promile.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.