Legionowo: Nieletni z Marihuaną

Policjanci z Legionowa zatrzymali 16-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Nastolatek na widok patrolu Policji wyrzucił susz roślinny. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Kilka dni temu mundurowi w czasie patrolu osiedlowych ulic zauważyli trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok radiowozu nagle coś odrzucił. Policjanci natychmiast przystąpili do legitymowania mężczyzny i sprawdzili czego chciał się pozbyć. Okazało się, że 16-latek wyrzucił zawiniątko z suszem roślinnym. Nieletni został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie potwierdzono, że zabezpieczony susz to marihuana.

W toku dalszych czynności, policjanci z zespołu ds. nieletnich i patologii na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchali 16-latka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Materiały z wykonanych czynności trafią teraz do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się sprawą nastolatka. Za popełniony czyn karalny zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich sąd ma prawo orzec środki wychowawczo-poprawcze.

Narkomania jest jednym z najniebezpieczniejszych nałogów wśród nieletnich. Każdy narkotyk – zarówno marihuana, kokaina, amfetamina, heroina czy ecstasy – stanowią substancje chemiczne, których zażycie silnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Sytuacje te nierzadko są przyczyną nieracjonalnego zachowania i konfliktów z prawem. Narkotyki bowiem spowalniają tok myślenia, zaburzają zdolność racjonalnej oceny sytuacji oraz umiejętność wyciągania wniosków.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.