Legionowo: Areszt za narkotyki i nielegalną broń

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące zastosował sąd wobec 32-latka zatrzymanego kilka dni temu przez kryminalnych z Legionowa. Policjanci w pojeździe oraz mieszkaniu mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli narkotyki oraz broń, na którą mieszkaniec powiatu nie posiadał wymaganego pozwolenia. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Legionowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione substancje. Kilka dni temu funkcjonariusze w Legionowie zauważyli opla, którym poruszał się podejrzany 32-latek. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie dalszych czynności operacyjni w pojeździe ujawnili pistolet, na który mężczyzna nie miał wymaganego pozwolenia.

Następnie policjanci wraz z 32-latkem udali się do jego miejsca zamieszkania. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili ponad 20 gramów środków odurzające w postaci marihuany, amfetaminy i mefedronu oraz sprzęt wykorzystywany do ważenia i porcjowania narkotyków. Zabezpieczyli również kolejną jednostkę broni. Zabronione substancje i nielegalna broń zostały zabezpieczone, a ich posiadacz zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzuty posiadania substancji odurzających i przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu oraz posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia. Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.