Legionowo: Miasto przekazało sprzęt strażakom

We wtorek (8.12) w budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie odbyła się uroczystość przekazania sprzętu  ratowniczego oraz konserwacyjnego na potrzeby legionowskich strażaków.

W uroczystości wziął udział wiceprezydent legionowa Piotr Zadrożny, który również jest strażakiem ochotnikiem i posiada ukończony kurs podstawowy strażaka OSP, dzięki czemu doskonale rozumie potrzeby strażaków.

Miasto przekazało sprzęt o wartości 22.400 złotych. Dzięki wsparciu, legionowscy strażacy mogą używać od dzisiaj specjalistycznej platformy ratowniczej. Będzie ona wykorzystywana przy różnego rodzaju wypadkach drogowych, kiedy zajdzie konieczność użycia sprzętu hydraulicznego czy też podczas prac na wysokości.

Dodatkowo Jednostka Ratowniczo -Gaśnicza wzbogaciła się o zestaw do konserwacji masek od aparatów powietrznych, w skład którego wchodzi suszarka powietrzna do masek oraz urządzenie do próżniowego ich zabezpieczania.

Prezydent Piotr Zadrożny pierwszy testował urządzenie i zapewnił że nadal będzie pamiętać o potrzebach strażaków.

 

Bez platformy strażacy musieli sobie radzić np. przy pomocy drabin – foto poniżej

IMG_2468

PJ.
Foto: 1-6 Tamara Mytkowska / Urząd Miasta Legionowo
Foto: 7 – Łukasz Mosakowski – Wirtualne Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.