Legionowo: Miał potwierdzić dane kolegi. Okazało się, że sam jest poszukiwany i ma narkotyki

Policjanci z legionowskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli na podstawie nakazów doprowadzenie wydanych przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Ponadto podczas przeszukania domu 37-latka funkcjonariusze ujawnili marihuany i amfetaminy. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pobawienia wolności. Po czynnościach w komendzie mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego zgodnie dyspozycją sądu.

Mundurowi z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w trakcie patrolu miastaMI wylegitymowali 38-latka. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, jednak oświadczył, że mieszka kilkadziesiąt metrów dalej mieszka jego znajomy, który może potwierdzić jego tożsamość.

Policjanci udali się wiec z mężczyzną pod wskazany adres, gdzie zastali jego znajomego. Obaj mężczyźni, po ustaleniu danych osobowych, zostali sprawdzeni w policyjnych rejestrach i okazało się, że mieszkańcy powiatu legionowskiego są poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Legionowie. 38-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 30 dni, zaś jego 37-letniego kolegę sąd skazał na karę 132 dni aresztu. Mężczyźni zostali zatrzymani, ale to nie był koniec policyjnej interwencji.

Mundurowi podczas interwencji na szafce pokojowej zauważyli torebkę z suszem roślinnym. Mając podejrzenie, iż są to narkotyki przeszukali pomieszczenia mieszkalne. Czynności mundurowych zakończyły się zabezpieczeniem blisko 30 gramów amfetaminy i 6 gramów marihuany.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi, zaś ujawnione środki odurzające zabezpieczono w policyjnym depozycie. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych, 37-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Następnie obaj mężczyźni, w policyjnym konwoju, zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie odbędą zasadzone przez sąd kary pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.