Legionowo: Dodatkowa karetka już wyjeżdża do pacjentów

Od czwartku (1.04) na terenie miasta stacjonuje dodatkowa karetka Ratownictwa Medycznego. To efekt wspólnych starań samorządu miejskiego, powiatowego oraz ZOZ „Legionowo”, który prowadzi ratownictwo medyczne na terenie naszego powiatu. Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego ma skrócić czas oczekiwania na jego przyjazd, który w związku z pandemią znacznie się wydłużył.

Sukces wspólnych działań rady miasta i ZOZ „Legionowo” powinien wpłynąć na skrócenie czasu dotarcia karetek do pacjentów. Warto podkreślić, że w mieście oprócz kolejnego całodobowego podstawowego zespołu ratownictwa medycznego zostały wydłużone godziny pracy zespołu 12-godzinnego na całą dobę. Do zmian doszło od początku kwietnia i będą one funkcjonować przez miesiąc. Istnieje jednak możliwość przedłużenia ich na kolejne miesiące.

Dobrą wiadomością jest również fakt, że dodatkowo ZOZ „Legionowo” podjął działania mające na celu zakup dwóch nowych ambulansów oraz sprzętu medycznego. Złożony przez niego wniosek został przyjęty, choć zakupiona zostanie tylko jedna karetka. Całkowita wartość projektu wyniesie 520 tysięcy złotych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.