Legionowo: Kolejny ogródek społecznościowy już gotowy

Przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej ruszyła kolejna odsłona akcji „Kwitnące Legionowo”. Radne Miejskie wraz uczniami Liceum im. Marii Konopnickiej, pod okiem pracowników Referatu Ochrony Środowiska pracują przy powstaniu kolejnego ogródka społecznościowego.

Pierwszy ma już rok i i znajduje się przy Centrum Komunikacyjnym. Drugi postał na osiedlu Jagiellońska z inicjatywy mieszkańców. Trzeci ogród powstaje w centrum miasta.

„Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu. Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem” – ogrodnictwo to trochę zbyt szumne określenie, ale legionowskie ogródki społecznościowe to wspólna praca, radość z efektów i nadzieja, że mimo braku doświadczenia można osiągnąć ciekawe efekty, by kwitnące Legionowo było coraz bardziej kolorowe – mówi radna Małgorzata Luzak.

Do współpracy przy zakładaniu ogródka społecznościowego zaproszono również uczniów i nauczycieli pobliskiej szkoły. Na Skwerze Księdza Jerzego Popiełuszki powstanie zielony ogród, który będzie cieszył wszystkich mieszkańców.

Wśród roślin znajdą się takie, które są wytrzymałe i odporne na mróz, m.in. trzmieliny, berberysy, mahonie, funkie i miskanty. W przyszłości wokół stojącego tam pomnika w zależności od pory roku rozkwitną różne barwy. Koszt sadzonek to około 5 000 zł, zostanie on pokryty ze środków urzędu miasta.

Przypomnijmy, że Kwitnące Legionowo to projekt jaki powstał w 2020 roku i są w niego zaangażowane wszystkie radne z Rady Miasta Legionowo, by razem wypromować ideę ogrodów społecznościowych. Paniom udało się doprowadzić do realizacji zamierzeń – pierwszy w Legionowie ogródek społecznościowy powstał przy Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Matylda Durka, Anna Łaniewska, Agata Zaklika, Katarzyna Skierkowska-Pacocha, Małgorzata Luzak, Marta Budzyńska i Jolanta Żebrowska – radne kontynuują prace, by na terenie miasta powstało jak najwięcej podobnych kwitnących ogrodów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.