Legionowo: Kolejne automaty zabezpieczone

Po raz kolejny legionowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie dokonali kontroli miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach. W trakcie realizacji zadań na terenie Legionowa zabezpieczyli 6 takich urządzeń.

Wspólne działania policjantów z komórki zwalczającej przestępczość gospodarczą legionowskiej komendy z funkcjonariuszami Urzędu Celnego są stałym punktem prowadzonej współpracy w ramach, której są realizowane zadania mające na celu zwalczanie nielegalnych gier hazardowych.

W trakcie ostatniej kontroli stróże prawa sprawdzali pochodzenie i legalność automatów. W miejscach, gdzie kontrolowano przedmiotowe maszyny, nie posiadały one wymaganego prawem poświadczenia rejestracji przez Ministerstwo Finansów, i z tego powodu nie były odprowadzane od nich wymagane prawem podatki. Jak wynikało ze wstępnej opinii, urządzania do gier nie posiadały opinii technicznej dopuszczającej do korzystania.

W trakcie piątkowych działań zabezpieczono 6 automatów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

Przypominamy, że właściciele automatów, którzy łamią przepisy Kodeksu Karno-Skarbowego będą odpowiadać z art. 107 § 1, który stanowi, że kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.