Legionowo: Kino za 2 lata

Podczas jutrzejszej (25.02) sesji legionowscy radni zdecydują o losach inwestycji, która w ma szansę zmienić oblicze Legionowa. Wśród projektów uchwał znajduje się propozycja firmy, która zamierza zbudować galerię handlową oraz kino. Aby zapewnić miejsca parkingowe oraz wygodny i bezpieczny dojazd od ul. Sobieskiego, spółka chce wydzierżawić od miasta działki położone przy ulicach Jana III Sobieskiego i Jerzego Siwińskiego.

W ciągu najbliższych dwóch lat inwestor, firma PIR sp. z o.o., zamierza rozbudować centrum handlowe Maxim. Nowa, połączona z obecnym budynkiem galeria powstanie na pustej działce po prawej stronie. Oprócz dodatkowych butików i sklepów spółka zamierza umieścić tam również kino. W zależności od wyboru operatora będzie tam 4 lub 6 sal dla kinomanów.

Więcej parkingów

By uniknąć kłopotów z komunikacją i odciążyć drogi osiedlowe, inwestor zaproponował wybudowanie parkingów dla około 500 pojazdów. Parkingi te byłyby dostępne również dla okolicznych mieszkańców oraz klientów odwiedzających pobliskie targowisko. By chronić lokalne drogi, wjazd do przyszłej galerii znajdowałby się bezpośrednio od ulicy Sobieskiego.

Galeria za dwa lata?

23 lutego radni na posiedzeniu Komisji Rozwoju Miasta dyskutowali nad projektem uchwały, zaproponowaną ceną za dzierżawę terenów przeznaczonych pod parkingi oraz zmianach komunikacyjnych. Decyzja ma zapaść na jutrzejszej sesji. Jeśli radni wyrażą zgodę na dzierżawę, inwestycja to mogłaby powstać do końca 2016 roku.

UM Legionowo

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.