Legionowo: Jaka przyszłość dk61?

Pomimo ogromnego poparcia społecznego wniosku o rozbudowę dk61 na legionowskim odcinku, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie zdecydowało się jeszcze włączyć inwestycji do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Według zapowiedzi Ministerstwa, legionowskie „wąskie gardło” zostanie poddane dalszym analizom.

Podczas prowadzonych na przełomie roku konsultacji publicznych Projektu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 do Ministerstwa wpłynęło ponad 41 tysięcy wniosków, dotyczących 249 inwestycji. W zaprezentowanym wczoraj (02.03) zestawieniu widać największą aktywność mieszkańców Legionowa – 3 parlamentarzystów, 36 wniosków jednostek samorządu terytorialnego, 16 instytucji i blisko 6 tysięcy podpisów indywidualnych – takie dane podało Ministerstwo, choć wydają się być niepełne – samych „papierowych” wniosków w legionowskiej sprawie władze miasta i powiatu złożyły 6,5 tysiąca.

Ministerstwo, które w najbliższych latach skupia się na rozbudowie sieci dróg szybkiego ruchu (tzw. „S”) zapowiada, że „ uwagi na bardzo liczne głosy społeczeństwa, władz samorządowych oraz poparcie przedstawicieli Parlamentu RP, inwestycja będzie przedmiotem dalszych analiz Ministerstwa” – jest więc nadzieja, że napór społeczny sprawi, że niższej kategorii droga jaką jest „krajówka” zostanie jednak przebudowana.

– Chciałem podziękować wszystkim, którzy włożyli trud w pokazanie jak bardzo ważna jest przebudowa tego odcinka drogi krajowej – mówi prezydent Roman Smogorzewski – po raz kolejny okazało się, że tylko silna polityczna reprezentacja może przynieść oczekiwane przez nas wszystkich rezultaty w postaci dalszej modernizacji dk61.

– Ogromne zaangażowanie samorządów, posłów, senatorów, organizacji pozarządowych i lokalnych liderów sprawiło, że nasz wniosek otrzymał poparcie rekordowej liczby ponad 6 tys. osób i instytucji. Choć nie został on jeszcze uwzględniony, to jednak poddanie go analizie przez ministerstwo jest obiecujące. Liczę na dalsze zaangażowanie w akcję STOP korkom na DK61, dzięki któremu uda nam się wywalczyć zakładany cel- dodaje starosta Jan Grabiec.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.