Legionowo inwestuje w edukację

Sprzęt i oprogramowanie za ponad 760 tys złotych trafi do pięciu legionowskich szkół podstawowych. Aż 557 tys to kwota dofinansowania ze środków europejskich (RPO WM 2014-2020).

Prezydent Roman Smogorzewski podpisał umowę z województwem mazowieckim, której realizacja będzie miała realny wpływ na jakość nauczania, a także jeszcze lepiej zabezpieczy miejskie placówki oświatowe na wypadek powrotu nauki zdalnej.

W ramach zadania pn. „Zakup sprzętu i oprogramowania na potrzeby nauczania zdalnego i nowoczesnych form edukacji w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Legionowo” przewidziano m.in. zakup komputerów stacjonarnych, tabletów, drukarek, kamer, w tym internetowych, oprogramowania i pomocy dydaktycznych. Zakupione sprzęty trafią do pięciu szkół podstawowych (SP1, SP2, SP3, SP7 i SP8).

„W dobie stale rozwijających się nowoczesnych form nauczania, taka pomoc ucieszy uczniów, nauczycieli i rodziców bo potrzeby w edukacji wciąż są ogromne. Dodatkowe korzyści to większa aktywność młodzieży a także ciekawe interaktywne zajęcia. A jeśli wróci pandemia, sprzęt będzie wykorzystywany do nauki zdalnej” – mówi prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Tytuł projektu: Zakup sprzętu i oprogramowania na potrzeby nauczania zdalnego i nowoczesnych form edukacji w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Legionowo

Beneficjent: Gmina Miejska Legionowo
Całkowita wartość projektu: 762 115,93 zł
Kwota dofinansowania: 557 236,00 zł
Działanie: 2.1 E-usługi

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.