Chciał zapłacić za jabłka zamiast czereśni, brzoskwiń i mango. Został zatrzymany

Policjanci w jednym z legionowskich marketów zatrzymali mężczyznę, który został ujęty przez pracownika sklepu na próbie oszustwa. 47-latek nabijał towar na nie zgodnie ze stanem faktycznym i przy użyciu kasy samoobsługowej chciał zapłacić niższą kwotę. Oszustwo jest przestępstwem, dlatego mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie przed sądem.

Patrolowcy z legionowskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Na miejscu mundurowi zastali pracownika sklepu wraz z mężczyzną, który chwilę wcześniej nabijał towar nie zgodnie ze stanem faktycznym i przy użyciu kasy samoobsługowej chciał zapłacić niższą kwotę. Po zgromadzeniu całego materiału okazało się, że mężczyzna zaznaczał na kasie jabłka zamiast czereśni, brzoskwiń i mango. Różnica pomiędzy zakupionym towarem, a uiszczoną za niego kwotą wyniosła ponad 112 złotych. Teraz za to przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Należy pamiętać, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadzając do urządzenia skanującego inne wartości i rodzaje kupowanego towaru – podlegamy karze do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.