Legionowo: Grupa włamywaczy rozbita

Legionowscy policjanci zatrzymali trzy osoby i rozbili tym samym grupę podejrzewaną o kradzieże z włamaniami na terenie miasta. Podejrzani kradli wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co później można było szybko sprzedać. Policjanci odzyskali część zrabowanego mienia. Piotr W., Hubert B. i Artur D. usłyszeli po 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu Artur D. został tymczasowo aresztowany. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Laptopy, drobny sprzęt agd, telefony, biżuteria, alkohol, kosmetyki i sprzęt fotograficzny to tylko niektóre przedmioty zrabowane przez szajkę działającą od co najmniej pięciu miesięcy na terenie Legionowa i Warszawy. Łupem padały rzeczy, które można było bez zbędnej zwłoki sprzedać. Z tego przestępczego procederu mężczyźni uczynili sobie stałe źródło dochodu. Sprawcy wykorzystywali nieobecność domowników i za pomocą specjalnych przyrządów włamywali się do mieszkań wyłamując zamki w drzwiach.

Trzej mieszkańcy Warszawy: 28-letni Piotr W., 30-letni Hubert B. oraz 38-letni Artur D. zostali zatrzymani przez policjantów wydziału kryminalnego w minioną środę. Kiedy funkcjonariusze zostali zawiadomieni o kradzieży z włamaniem przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie od razu przystąpili do działania. Wytypowali trzech mężczyzn, których podejrzewali o popełnienie przestępstwa. Patrolując miasto zauważyli jadących peugeotem mężczyzn rysopisami przypominających podejrzanych.

Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć co robią w Legionowie. Wewnątrz pojazdu, którym się poruszali policjanci znaleźli przedmioty skradzione w tym dniu z mieszkania przy ul. Zegrzyńskiej oraz narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw takie jak: śrubokręty, klucze, łapki.

Cała trójka ma za sobą przeszłość kryminalną i była wcześniej karana za podobne czyny. Śledczy prowadzący tę sprawę we współpracy z miejscową prokuraturą rejonową potwierdzili już ponad 5 przypadków kradzieży z włamaniem w różnych miejscach Legionowa. Jak mówią policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Artur D. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Wszystkim zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.