Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Legionowo: Dozór i zakaz kontaktu z pokrzywdzoną

Na wniosek policjantów Prokuratura Rejonowa w Legionowie zdecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 32–letniego Pawła Z., który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją partnerką i grożenie jej pozbawieniem życia. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego raz w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Dodatkowo 32-latek ma zakaz kontaktu z pokrzywdzoną.

Legionowscy policjanci zatrzymali 32-letniego Pawła Z. podejrzanego o znęcanie się psychicznie nad swoją byłą partnerką. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał, poniżał pokrzywdzoną. Dodatkowo nie dawał jej w nocy spać i wyrzucał ją z mieszkania. Jak by tego było mało mężczyzna w wysyłanych telefonicznych wiadomościach- sms groził kobiecie pozbawieniem życia. Pokrzywdzona razem z ich wspólnym dzieckiem zmuszona była wyprowadzić się z mieszkania.

Zebrany przez legionowskich śledczych materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad byłą partnerka i grożenia jej. Ponadto policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec podejrzanego.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 38-latka policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do niekontaktowania się z pokrzywdzoną. Jeśli mężczyzna złamie zakaz, może trafić do aresztu.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.