Legionowo: Areszty za włamania do piwnic

Legionowscy policjanci zatrzymali kolejną osobę trudniącą się włamaniami na terenie Legionowa. Zatrzymanie jest kontynuacją podjętych działań sprzed kilku miesięcy, gdzie został już tymczasowo aresztowany 26-letni Norbert K. Zatrzymany kilka dni temu 23-letni Daniel O., podejrzany jest o włamania w porozumieniu z innymi nieustalonymi jak dotąd osobami. 23-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci w trakcie trwania przestępczej działalności podejrzane osoby dokonywały najczęściej kradzieży po włamaniu do piwnic, garaży oraz innych pomieszczeń skąd zabierali rowery, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, elementy wykonane z metali kolorowych oraz inne wartościowe przedmioty, które można było szybko sprzedać.

Aresztowany 23-letni Daniel O., został zatrzymany przez legionowskich policjantów w ramach prowadzonego śledztwa nadzorowanego przez miejscową prokuraturę od listopada ubiegłego roku. Wtedy zostały zatrzymane trzy osoby wśród, których znajdował się 26-letni Norbert K., który wówczas decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Pozostali dwaj mężczyżni zostali objęci policyjnym dozorem.

Zatrzymani w trakcie prowadzonych działań policyjnych mężczyźni są dobrze znani miejscowym stróżom prawa ze względu na wcześniejsze notowania w policyjnych kartotekach. W przypadku ostatniego zatrzymania Danielowi O., przedstawiono 11 zarzutów. Może ich być więcej, gdyż sparwa ma charakter rozwojowy i ustalani są kolejni pokrzywdzeni. Policjanci odzyskali część skardzionego mienia. Śledczy prowadzący tę sprawę mimo zatrzymań i udowodnienia już ponad kilkunastu włamań i kradzieży na terenie miasta Legionowa, kontynuują działania w celu wyeliminowania osób trudniących się działalnością przestępczą.

Mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo
4-102828

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.