Legionowo: Areszty za usiłowanie rozboju

Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował środek zapobiegawczy wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Do zdarzenia doszło w jednym z parków w Legionowie. Zatrzymani mężczyźni żądali od pokrzywdzonych pieniędzy, kiedy ci odmówili doszło do użycia siły fizycznej w postaci kopnięć i uderzeń. Jednak zachowanie pokrzywdzonych oraz widok patrolu straży miejskiej wystraszyła napastników, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Przestępstwo rozboju zagrożone jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada minionego roku. Na jeden z ulic w Legionowie dwóch mężczyzn uderzając i kopiąc pokrzywdzonych zażądało od nich pieniędzy. Jednak dzięki zdecydowanej postawie trzech pokrzywdzonych oraz reakcji strażników miejskich nie osiągnęli zamierzonego czynu.

Kilka minut po zdarzeniu jeden z napastników został ujęty przez strażników. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż jest to 21–letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Prowadzone przez policjantów i prokuratora czynności doprowadziły do przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania rozboju. Decyzją Sadu rejonowego w Legionowie 21-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Śledczy jednak na tym nie zakończyli sprawy. Dalej, pod nadzorem prokuratury, prowadzili szereg czynności operacyjnych mających na celu zatrzymanie drugiego z napastników. Na początku marca br. drugi z agresorów został zatrzymany. Był to również 21-latek z powiatu legionowskiego. Mężczyzna w prokuraturze również usłyszał zarzut usiłowani rozboju. Sąd, także w jego przypadku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.