Legionowo: Areszt za znęcanie się, stalking i groźby

Legionowscy policjanci zatrzymali 30-letniego Konrada K. podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą, z która był w związku. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty za stalking oraz grożenie pokrzywdzonej i jej obecnemu partnerowi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Pokrzywdzona kobieta powiadomiła legionowską prokuraturę, że jej 30-letni były partner od 2012 roku przez 2 lata znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Bił, wyzywał, zakazywał wychodzenia z domu lub z niego wypędzał. Kobieta zmuszona była razem z małoletnimi dziećmi wyprowadzić się z domu. W sprawie zostało wszczęte postepowanie.

Konrad K. pomimo wyprowadzenia się partnerki nadal ją nękał dzwoniąc i wysyłając smsy, w których groził, że pozbawi ją życia jeśli do niego nie wróci. W minionym tygodniu doszło do awantury. Konrad K. przyszedł do kobiety i zaczął ją szarpać. Zabrał jej też telefon, aby ta nie mogła powiadomić Policji. Kiedy kobieta nie odbierała telefonu, obecny jej partner powiadomił policjantów.

Mundurowi znaleźli pokrzywdzoną w obecności 30-latka, który odgrażał się jej. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad byłą partnerką, stalkingu oraz grożenia kobiecie i jej obecnemu przyjacielowi.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 30-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Legionowo
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.