Legionowo: Areszt za znęcanie się nad matką

Funkcjonariusze z legionowskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoja matką. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Kilka dni temu do legionowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące przemocy domowej. Pokrzywdzona opowiedziała mundurowym o przemocy jakiej od kilku miesięcy doświadcza ze strony syna. Według relacji kobiety, jej 37-letni syn wszczyna awantury domowe podczas, których wyzywa ją , krytykuje i ośmiesza. Dochodzi również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, syn kopie ją po różnych częściach ciała.

W związku z popełnieniem przestępstwa, we wtorek, mundurowi zatrzymali 37-latka. Zeznania jakie złożyła pokrzywdzona kobieta pozwoliły śledczym na złożenie w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i mieszkaniec powiatu legionowskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.