Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Kolejny sprawca przemocy domowej nie uniknie odpowiedzialności

Dozór policyjny to wolnościowy środek zapobiegawczy, polegający na tym, że podejrzany, który pozostaje na wolności, zobowiązany jest do wypełniania nałożonych na niego obowiązków. Jego celem jest zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego przez ograniczenie swobody, która polega na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu podejrzanego do dyspozycji sądu lub prokuratury. Taki właśnie środek zastosowała prokuratura wobec 46-letniego mieszkańca Legionowa.

W miniony czwartek dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety z relacji, której wynikało, że pijany mąż po raz kolejny wszczął awanturę i jest agresywny. Na miejsce pilnie udali się mundurowi. Policjanci ustalili, że przemoc w tym domu trwa około dwóch lat. 46-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, obraża żonę i córki, zakłóca ich spokój przez co dzieci nie mają warunków do nauki, w noc natomiast nie mogą spać. W stosunku do żony 46-latek był również agresywny fizycznie, szarpał i popychał kobietę, wykręcał jej ręce. Postępowanie policjantów w tej sytuacji mogło być tylko jedno. Domowy agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów znęcania się nad osobami najbliższymi. Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Mężczyzna musi również opuścić mieszkanie, które zajmował z pokrzywdzonymi oraz ma zakaz zbliżania się do żony i córek. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Za popełnione przestępstwo 46-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.