Kolejny mural powstał na ogrodzeniu CSP w Legionowie

W sobotę przy ul. Piaskowej w Legionowie na ogrodzeniu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uroczyście otwarto mural. To już kolejne malowidła, po tych zamieszczonych na murze od ul. Zegrzyńskiej. Nowe malarskie dzieła upamiętniły Powstańców Styczniowych, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. W otwarciu muralu wzięli udział: Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ds. dydaktycznych insp. Tomasz Rylski, Piotr Zadrożny – Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, wykonawca muralu dr Rafał Roskowiński, przedstawiciele Fundacji Urban Forms oraz dr Adam Kaczyński z Grupą Rekonstrukcji Historycznej „709. pluton Armii Krajowej”.

Wizję przygotowaną przez dr. Rafała Roskowińskiego na mur przenieśli studenci kierunku grafika na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej: Antoni Dombek, Monika Flis, Grzegorz Kuś, Marcin Kośnik, Zofia Kolenkiewicz, Julia Buczyńska. Do prac zostali zaangażowani przez Gdańską Szkołę Muralu.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Obrony Narodowej w ramach projektu Wdzięczni Bohaterom – Powstańcom Styczniowym. Fundacja Urban Forms uzyskała w ten sposób niezbędne środki na powstanie projektu oraz jego realizację.

Zastępca Komendanta insp. Tomasz Rylski podziękował Fundacji Urban Forms oraz artyście Rafałowi Roskowińskiemu za piękne dzieło. Dodał, że dla kierownictwa i pracowników Centrum Szkolenia Policji niezwykłe znaczenia ma to, że na murze pojawiły się również odniesienia do najważniejszych postaci historycznych związanych z nasza formacją. Dodał cyt.: „To piękne, że po tylu latach wciąż pielęgnujemy pamięć o nich i łączy nas z nimi duch historii”.

nadkom. E. Kuligowska WP

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.