Kolejny mężczyzna znęcał się nad żoną

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w trakcie piątkowej interwencji zatrzymali 67-letniego mieszkańca Gminy Jabłonna. Przez ostatnie 3 lata mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci umieścili agresywnego mężczyznę w policyjnym areszcie i złożyli materiały do miejscowego prokuratora. Ten zaś zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, nakazał opuścić mieszkanie zajmowane wspólnie z pokrzywdzoną a także zakazał mu zbliżania się do kobiety.

W ubiegły piątek, przed godziną 17. policjanci z Ogniowa Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej policji w Legionowie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Po przyjeździe pod wskazany adres wynikało, że zameldowany tam mężczyzna znowu dopuścił się przemocy wobec swojej żony. Po rozmowie z kobietą, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 67- latka.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Gminy Jabłonna nie tylko ubliżał swojej żonie, poniżał ją, ale również groził pobiciem i wyrzuceniem z domu. Zgłaszająca przyznała, że mąż niejednokrotnie ją bił. Kobieta wyjaśniła, że taka sytuacja trwa od 3 lat.

Policjanci złożyli w Prokuraturze Rejonowej zebrane w tej sprawie materiały. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, dodatkowo otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego z żoną, zakaz zbliżania się do nich i kontaktowania w jakiejkolwiek formie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.