Kałuszyn: Zebranie w Ochotniczej Straży Pożarnej

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie gm. Wieliszew, odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2014 rok. Na prowadzącego zebranie wybrano prezesa jednostki Bartłomieja Trzaskomę. Wśrod zaproszonych gości byli wójt Paweł Kownacki, komendant gminny OSP Robert Boryszewski.

Podczas zebrania omówiono wyjazdy do akcji w 2014 roku oraz poinformowano o pozyskanym sprzęcie do akcji ratowniczo – gaśniczych. Strażacy najczęściej biorący udział w akcjach, otrzymali specjalne podziękowania które wręczył komendant gminny OSP Robert Boryszewski.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Druhowie z własnej woli pełnią dyżury gotowości bojowej, dzięki czemu szybko wyjeżdżają w razie potrzeby do akcji. Na wyposażeniu jednostki znajdują się dwa samochody gaśnicze w tym samochód Iveco (GCBA) z 12 tonami wody. W razie potrzeby przewiezienia większej ilości osób, jednostka posiada również 9 osobowego busa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kałuszynie liczy 34 członków w tym 8 wspierających. Do akcji wyjeżdżają również 3 kobiety, które ukończyły wiele specjalistycznych kursów i są w pełni przygotowane do działań. W sumie w 2014 roku jednostka do akcji wyjeżdżała równie 100 razy.

Po zebraniu członkowie jak i zaproszeni goście posilili się ciepłymi potrawami serwowanymi z grilla który obsługiwał druh Jakub Krysiak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zebrania oraz odwiedzenia oficjalnego fanpage jednostki.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.