Kałuszyn: Strzały pod sklepem w trakcie dożynek

W sobotę (12.09) około godziny 21 policjanci z komisariatu w Wieliszewie, podjęli interwencję wobec grupy osób bijących się na skrzyżowaniu Mickiewicza i Słowackiego w Kałuszynie. Obok odbywały się gminne dożynki.

Agresja mężczyzn przeniosła się na interweniujących stróżów prawa. 25 letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, próbował wyrwać nieumundurowanemu funkcjonariuszowi, broń  służbową. Policjant użył środków przymusu a w sytuacji zagrożenia życia, również broni służbowej. Agresywny mężczyzna został postrzelony w nogę.

Ranny został odwieziony do jednego z warszawskich szpitali. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest cały czas pod dozorem policjantów.

Na miejsce zdarzenia, przyjechał prokurator oraz wewnętrzne służby kontrolne policji. W obecności prokuratora, zbadano stan trzeźwości policjanta podejmującego interwencję. Okoliczności zdarzenia wyjaśni wszczęte śledztwo.

Zdjęcie poglądowe

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.