Kałuszyn: Rolnicy dziękowali za plony

W sobotę (12.09) rolnicy z Gminy Wieliszew podziękowali za tegoroczne plony. W Kałuszynie odbyły się gminne Dożynki. Choć susza w tym roku sprawiła że plony są o wiele mniejsze, to jednak w Kałuszynie wszyscy byli radośni i dzielili się swoimi regionalnymi potrawami jak i nalewkami.

Na początku uroczystości odprawiona została Msza Święta Dziękczynna z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy.  Po nabożeństwie nastąpił piknik połączony z degustacją. Strażacy z OSP Kałuszyn, zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego. Z samochodu wycięto poszkodowaną osobę, która została ewakuowana w bezpieczne miejsce. Wieczorem na scenie odbyły się koncerty oraz dyskoteka.

PKS Polonus w Warszawie zaprezentował autobus niskopodłogowy, który można spotkać na liniach L9, L10 i L11 obsługiwanych przez przewoźnika na zlecenie Gminy Wieliszew. Dzieci w autobusie mogły pokolorować malowanki oraz upominki w formie gadżetów.

Dożynki Gminy Wieliszew będą tematem materiału w telewizji TVN we wtorkowym programie Dzień Dobry TVN.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.