Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Kałuszyn: Jak ratować pod lodem? Zajęcia młodych strażaków

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie odbyła się kolejna zbiórka Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Tematem sobotnich zajęć była armatura wodna oraz ratownictwo wodno – lodowe. 

Do Kałuszyna przyjechali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego. Na przeciwpożarowym zbiorniku wodnym na terenie remizy, przeprowadzono pokazową akcję ratownictwa wodnego. Druhowie z OSP RW pokazali jak wyciągnąć osoby, które wpadły pod lód. Wszyscy mogli zapoznać się ze sprzętem przeznaczonym do ratownictwo lodowego.

Po kilku już dziecięcych i młodzieżowych zbiórkach, młodzi druhowie doskonale znają podstawowy sprzęt do gaszenia jaki znajduje się na wyposażeniu wozów bojowych.

Jak mówi dh. Bartłomiej Trzaskoma – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie –  cieszę się że moi najmłodsi druhowie, chłoną wiedzę bardzo szybko. Mam nadzieję, że kiedyś zastąpią nas w jednostce, a my będziemy mieć pewność, że oddajemy remizę w dobre ręce.

 

Foto: Piotr Mostowiec / Bartłomiej Trzaskoma

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.