Kałuszyn: Pogotowie interweniowało w remizie OSP

W piątkowy wieczór (16.10) do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie, wezwano pogotowie ratunkowe. Jak dowiedziała się nasza redakcja, jedna z osób, która przebywa w remizie po porannym zdarzeniu drogowym łotewskiego busa, w trakcie wypadku, poparzyła się kawą.  Mężczyzna cały dzień nie przyznawał sie do poparzenia.

Wieczorem gdy nie mógł już wytrzymać z bólu, powiedział strażakom co mu się stało. Na miejsce wezwano natychmiast karetkę ratownictwa medycznego. Druhowie z torby R1, która znajduje się w wozach strażackich, użyli hydrożeli do oparzeń. Po przybyciu karetki pogotowia ratunkowego, medycy zabrali mężczyznę do szpitala.

IMG_4527

Jak informuje Katarzyna Greśkiewicz z wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Wieliszew – mężczyzna opuścił już szpital a gmina zakupiła potrzebne leki. 

Konsul, Msza i Nocleg

W ciągu dnia w remizie wizytę złożyła pani Konsul Republiki Łotwy. Osoby, które zostały przewiezione do remizy, wieczorem wzięły udział w Mszy świętej w kościele w Skrzeszewie, gdzie modlili się za rannych oraz dziękowali za ocalenie.

Więcej o wypadku przeczytać można tutaj.

Noc cała grupa spędzi w remizie, gdzie przygotowano im miejsce do spania.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.