Jachranka: Pożar skrzynki z gazem

W sobotę (11.04) chwilę po godzinie 15 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze skrzynki z gazem na jednej z posesji przy ulicy Wspólnej w Jachrance gm. Serock. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe.

Strażacy po przybyciu na miejsce pożaru przystąpili do chłodzenia budynków zlokalizowanych w pobliżu płonącej skrzynki. Jako wsparcie wodne zadysponowano zastępy z okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jak poinformował st.kpt. Łukasz Szulborski z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie – doszło do awarii w dwóch skrzynkach gazowych oraz wycieku gazu w skutek czego doszło do pożaru. Na miejsce przybyło 7 zastępów straży pożarnej. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na znajdujące się w pobliżu budynki mieszkalne. Po przybyciu na miejsce pogotowia gazowego i odkopaniu rury przesyłowej zakręcono dopływ gazu i pożar został ugaszony.

Akcja gaśnicza trwała prawie 2 godziny.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-90 – JRG Legionowo
479-46 – OSP Wola Kiełpińska
479-47 – OSP Wola Kiełpińska
479-36 – OSP Serock
479-68 – OSP Skrzeszew
479-31 – OSP Gąsiorowo
WSP Zegrze
pogotowie gazowe

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.