Jachranka: Pożar domku letniskowego

W czwartek (7.01) strażacy z powiatu legionowskiego gasili pożar domku letniskowego w Jachrance gm. Serock. W sumie na miejsce pożaru zadysponowano 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych. 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie o godzinie 18:09. Na miejsce pożaru wysłano zastępy z JRG Legionowo, WSP Zegrze, OSP Wola Kiełpińska, OSP Serock.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano drewniany budynek ustawiony na betonowych bloczkach. Dach pokryty był blachą. W chwili przybycia pierwszych podmiotów gaśniczych, cały dom stał w ogniu. Zawaleniu uległy ściany boczne i sufit. Natychmiast odcięto dopływ energii elektrycznej i podano dwa prądy wody w natarciu. W celu oświetlenia miejsca akcji użyto najaśnicy z masztu oświetleniowego. Z wnętrza pożaru wyniesiono 2 butle propan butan, które natychmiast schłodzono.

Po ugaszeniu ognia, sprawdzono pogorzelisko ale na szczęście nikogo nie znaleziono. Całość sprawdzono również przy pomocy kamery termowizyjnej. Działania gaśnicze trwały blisko 3 godziny.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
WSP Zegrze
479M37 – OSP Serock
479M46 – OSP Wola Kiełpińska

_DSC4697

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.