Jabłonna: Ponad 230-kilogramowy pacjent

W czwartek (10.03) pogotowie ratunkowe odebrało zgłoszenie do chorego mężczyzny z Jabłonny. Na miejsce wysłano Zespół Ratownictwa Medycznego. Medycy zadecydowali, że pacjent musi zostać przewieziony do szpitala. Tu pojawiły się problemy…

47-letni mężczyzna u którego interweniowali medycy, waży ponad 230 kilogramów. Do pomocy w zniesieniu do karetki wezwano drugi zespół. Niestety ratownicy nie byli w stanie sami sobie poradzić ze zniesieniem pacjenta i o pomoc zwrócili się do legionowskich strażaków. Znani z pomocy i ofiarności legionowscy funkcjonariusze, na sygnale przyjechali nieść pomoc w zniesieniu mężczyzny do karetki. Okazało się, że mimo iż chęci mają szczere to sił mało… Na miejsce więc dosłano zastęp  z OSP Jabłonna. Druhowie wraz z państwowymi strażakami oraz zespołem medycznym, znieśli mężczyznę na dół bloku.

Karetką nie da rady!

Okazało się, że nosze w karetce przystosowane są do przewozu osób do 160 kg. W związku z tym, nie było możliwości przewiezienia pacjenta karetką. Ponownie z pomocą pośpieszyli legionowscy strażacy i udostępnili busa, którego posiadają do przewozu ludzi na akcję. Po zdemontowaniu siedzeń, kierowca wraz z personelem medycznym oraz dwoma druhami z OSP Jabłonna, udali się do szpitala w Warszawie.

Cała akcja trwała ponad 2 godziny.

Udział w akcji: 
01-171 – Zespół Ratownictwa Medycznego
01-176 – Zespół  Ratownictwa Medycznego
471M21 – JRG Legionowo
479M44 – OSP Jabłonna
470M56 – KP PSP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.