Jabłonna: Pomóżmy dzieciom ze wschodniej Ukrainy

Przez cały marzec w Urzędzie Gminy Jabłonna będzie trwała zbiórka odzieży i zabawek, które zostaną przekazane podopiecznym domów dziecka we wschodniej Ukrainie. Czyste, nieuszkodzone ubrania oraz zabawki, prosimy dostarczać do Urzędu Gminy pok. 20 (I piętro).

Akcja polegająca na zbiórce odzieży i zabawek stanowi pomoc dla dzieci z domów dziecka funkcjonujących w mieście Mariupol na wschodniej Ukrainie. Pomoc materialna jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Legionowie przy współpracy z Fundacją Krym (zarejestrowana pod numerem 2014/974/OR) oraz gminą Jabłonna.

Sytuacja mieszkańców terenów objętych walkami zbrojnymi jest krytyczna. W wyniku bombardowań i pożarów, dzieci są pozbawione ciepłej odzieży, dlatego odzież zimowa i wczesnowiosenna jest niezwykle potrzebna. Z informacji od osób dostarczających dary dla domów dziecka na Ukrainie wynika, że najmłodsi mieszkańcy dotkniętego wojną terenu, z wielką radością przyjmują również zabawki.

Zachęcamy do udziału w akcji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Legionowie przy współpracy Fundacji Krym i Urzędu Gminy Jabłonna.

Pomóżmy najmłodszym mieszkańcom wschodniej Ukrainy!

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.